zoopedia.eu

Darek 15.02.2021

Aby być dobrym sprzedawcą, musisz mieć dobrze napisane teksty

Dla niektórych świat jest uporządkowanym miejscem, pełnym pozytywnych możliwości. Chcą swobodnie dotrzeć do klienta, wypromować jego produkt lub zbudować lojalność. W praktyce jednak tak nie jest i w tym zakresie pojawia się wiele błędów.

Tekst powinien zawierać krótki opis produktu, intuicyjne wprowadzenie, szereg przykładów oraz wszystkie niezbędne narzędzia, które są wykorzystywane w zakresie sprzedaży. Po napisaniu tekstu trzeba przeanalizować, czy zawiera elementy, które można by w łatwy sposób poprawić. Jak je ulepszyć? Co sprawdzić, żeby tekst był bardziej przyjazny?

Do całego prezentowanego na niej tekstu należy dołączyć zdjęcia z prezentacji. Bardzo ważne jest, aby były oryginalne - powinny kontrastować i pokazywać zalety i wady prezentowanego produktu. W ich przypadku tekst nie może się pomylić - powinien koncentrować się na przedstawionych cechach.

Tekst powinien mieć strukturę zgodną z zasadami gramatyki - przedstaw główne pojęcia, a także dowody pomocnicze (np. użytkownik zrozumie tekst w ten sam sposób).

Najważniejszą zasadą jest to, że tekst powinien składać się z pozycji z poniższej listy:

- wyjaśnienia cech produktu, z opisem jego zalet i wad,